UÇAK KİRALAMA HİZMETLERİMİZ

IATA Kurallarına göre canlı hayvanlar özel ekipman ve koşullarda taşınması gereklidir. Sağlıklı ve stressiz bir ortam ve süreçte en yakın dostlarımızı taşımak için gümrükleme işlemlerinde titiz çalışıyoruz.

Uygun havayolunun seçimi ve charter uçağın kiralanması ile başlayan süreç, en yakın dostumuzun uçuşa hazırlanması, dokümantasyonlarının doğru yapılması, izinlerin ve gümrük işlemlerinin yapılması gibi bir çok aşamayı özenle planlıyoruz. Varış noktasında teslim alımı ve gerekirse karantina süreçlerine kadar en ince ayrıntıya kadar özen gösteriyoruz.

Uygun Havayolu seçimi ve IATA LAR(Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği) ne göre tüm detaylar çalışılır.Çıkış ve varış ülkelerin kanuni yaptırımları kontrol edilir. Taşıma öncesi ve taşıma esnasında konaklama ve bakım hizmetleri organize edilir. Veteriner veya gönderici talebi doğrultusunda beslenme ihtiyaçları için organizasyon yapılır.

IATA LAR yönetmeliğinde belirtilen dokümantasyon, paketleme, etiketleme ve işaretleme kuralları titizlikle uygulanır ve seyahat sürecindeki farklı talepler için ayrıca bilgi paylaşımı yapılır.

Havayolu seçimi ve uçağın belli olmasından sonra, uçakta başka bir canlı havyan taşımasının olup olmadığına dikkat edilerek rezervasyon yapılır. Gerekirse veteriner hizmeti ile tüm süreçler desteklenir.

Gümrükleme işlemleri ve uçağa transfer işlemlerine dikkat edilerek hassas zamanlama ile uçuş öncesi en az süre ile apron da kalmalı öncelikli apron transferi ve yükleme ve boşaltma önceliklerine havayolunun özen göstermesi sağlanır.

Yasaklı Hayvan Türleri (Deney Hayvanları, bulaşıcı hastalık taşıyan hayvanlar vb) , Taşınması Yasaklı Tehlikeli Kedi ve Köpek Türleri (Van kedisi, Sivas kangal, Pitbull Köpekler vb) ile Belirli Şartlarla Taşınabilen Canlı Hayvanlar (Nesli Tükenen türler, Maymunlar, Goriller gibi) için havayolu ve Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde kontroller ve izinler araştırılır.

Canlı hayvanların hangi şartlarda kabul edileceği ve taşımalarda dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edildiğinde birçok hayvan taşıması havayolu ile yapılabilir. Bazı hayvanlar özellikle kötü koku yayma özellikleri olan (Koyun, keçi, boğa, misk öküzü, sansargiller(mustelidai-marten), gelincik ve türleri (ferret-weasel), vizon (kokarcagiller) vb.) hayvanlar sadece kargo uçağında taşınabilir.

Real Gümrük Müşavirliği olarak; canlı hayvan kargo uçağı kiralama hususlarında uzmanlaşmış birçok uluslar arası kuruluş ile uzun süreli iş ortaklıkları tesis ederek, sahip olduğumuz uzun süreli tecrübe, insan kaynağımız ve iş ortaklıklarımız sayesinde sizlere canlı hayvan taşımacılığı için kargo uçağı kiralama, gümrükleme hizmetlerini eksiksiz, zamanında, en üst kalite standartlarında ve aynı zamanda en düşük maliyet alternatifleri ile birlikte sunabilmekteyiz.